Get Adobe Flash player

,,Edukacja przedszkolna w gminach Bobrowniki, Czernikowo, Wielgie i Zbójno” „Unijne przedszkolaki z gmin Czernikowo, Kikół i Wielgie”

logo_efs_kapital_ludzki

,,Edukacja przedszkolna w gminach Bobrowniki, Czernikowo, Wielgie i Zbójno”
„Unijne przedszkolaki z gmin Czernikowo, Kikół i Wielgie”
 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
 

Święto Pieczonego Ziemniaka w Klonowie

15 października 2011 roku w gościnnym Klonowie odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Na uroczystość przybyły licznie dzieci wraz z rodzicami i nauczycielkami ze wszystkich punktów przedszkolnych oraz przedszkola, które powstały w ramach dwóch projektów partnerskich realizowanych przez PANACEUM-OMEGA M.J.WYBORSKA wraz z partnerskimi gminami, a współfinansowanych przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Na balu gościły poszczególne placówki: Ciełuchowo, Czarne, Czernikowo, Klonowo, Makowiska, Mazowsze, Osówka, Steklin, Wielgie, Wola, Zaduszniki, Zajeziorze.

Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniami Wójta Gminy Zbójno Pana Grzegorza Tułodzieckiego oraz dyrektor szkoły w Klonowie Pani Barbary Walaszczyk, którzy wyrazili swoje zadowolenie z możliwości spotkania się z tak dużą liczbą dzieci, ich rodzicami oraz przybyłymi gośćmi. Swoją obecnością zaszczycili również Sekretarz Gminy Zbójno Pani Małgorzata Gołębiewska, dyrektor szkoły w Osówce Pan Ryszard Ałtyn oraz koordynator projektu Unijne przedszkolaki z gmin Czernikowo, Kikół i Wielgie Pani Iwona Kaczorowska. Głos zabrała również pomysłodawczyni projektu Pani Maria Jolanta Wyborska.

Po krótkiej części oficjalnej rozpoczęła się wspólna zabawa, najpierw wszyscy nawzajem witali się, śpiewając piosenkę „Witaj…”, kolejno były pląsy: „Bawimy się”, „Zbudujemy domek”,„Dżungla”, „Pokaż Grzesiu” oraz „Woogie- Boogie”. Po pląsach, tańcach można było skosztować pyszności ze „szwedzkiego stołu”, aby mieć siłę na dalsze atrakcje. Na małych i dużych czekały m.in. stoisko pn. „Wesołe zdjęcie”, konkursy z nagrodami oraz ognisko i pyszne ziemniaczki. Wielkim powodzeniem cieszyły się konkurencje m.in. „przeciąganie liny”, „slalom z ziemniakami”, „bieg w workach”. Sprzyjała piękna pogoda i wszystkie konkursy odbywały się na dworze.

Impreza była bardzo udana i dostarczyła wszystkim wiele radości. Aby jednak mogła się odbyć, potrzebne było zaangażowanie wielu osób. Dziękujemy Partnerowi- Gminie Zbójno, Pani dyrektor Barbarze Walaszczyk, nauczycielom, rodzicom. Mamy nadzieję, że kolejna impreza będzie równie udana.

Więcej informacji o naszych działaniach na stronieprzedszkola.omegakikol.pl oraz na madreskrzaty.omegakikol.pl.

PANACEUM-OMEGA, M.J.WYBORSKA