Get Adobe Flash player

DZIĘKUJEMY CI, UNIO EUROPEJSKA

logo_efs_kapital_ludzki

 

DZIĘKUJEMY CI, UNIO EUROPEJSKA – to hasło tegorocznego balu karnawałowego, który odbył się 2 lutego 2013 r. w gościnnej Szkole Podstawowej w Osówce.

Na bal przybyły bardzo licznie dzieci i rodzice- uczestnicy projektów przedszkolnych „Unijne przedszkolaki z gmin Czernikowo, Kikół i Wielgie” oraz ,,Wszystko dla edukacji przedszkolnej w gminach Czernikowo, Kikół, Wielgie i Zbójno” prowadzonych przez PANACEUM-OMEGA MARIA JOLANTA WYBORSKA , Fundację Na Rzecz Rozwoju Wsi „Polska Wieś 2000” im. M. Rataja w partnerstwie z ww. gminami i jednym stowarzyszeniem.

Uroczystość karnawałową uświetnili także zaproszeni goście: Radna Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pani Barbara Kania, Starosta Powiatu Lipnowskiego Pan Krzysztof Baranowski z małżonką, Przedstawiciel Delegatury Urzędu Marszałkowskiego we Włocławku Pani Katarzyna Zarębska, Wójt Gminy Czernikowo Pan Zdzisław Gawroński, dyrektorzy szkół, koordynatorzy.

Po krótkiej części oficjalnej, podczas której głos zabrała pani Maria Jolanta Wyborska oraz zaproszeni goście, przyszła pora na wspólną zabawę. Tańce i pląsy przerywane były prezentacjami poszczególnych punków przedszkolnych, które nawiązywały do przypisanych im państw europejskich. W czasie barwnych prezentacji dzieci, rodzice, goście mieli okazję przybliżyć sobie kulturę oraz zwyczaje różnych krajów europejskich. A były to niezwykle oryginalne pokazy. Maluchy ze swoimi nauczycielkami oraz w wielu przypadkach rodzicami przedstawiały określone państwo europejskie. Były francuskie kaczuszki wykonane przez Czernikowo, grecka zorba zatańczona przez Ciełuchowo, walczyk zaprezentowany przez Wielgie czy holenderski taniec ludowy w wykonaniu Klonowa.

Maluchy z Kikoła z wielką dumą zaprezentowały wierszyk ,,Kto ty jesteś?” Zachwyciły wszystkich przedszkolaki z Woli, które wjechały na rowerach, zaprosiły do stoiska z czekoladkami belgijskimi czy wykonały Atomium. Mogliśmy podsłuchać piosenki ,,Malowany dzbanku” oraz brać udział w zabawach i tańcach popularnych w Hiszpanii, a przedstawionych przez Mazowsze. Pięknie zaprezentowały się także maluchy przedstawiające Wielką Brytanię, Portugalię, Niemcy czy Węgry.
Do hasła balu nawiązywała przepiękna dekoracja w kolorach Unii Europejskiej z ekspozycją flag poszczególnych państw oraz stroje dzieci i rodziców. W czasie balu zadbano nie tylko o ducha, ale także o ciało. W przerwach pomiędzy tańcami, pląsami, prezentacjami można było posilić się przy ,,szwedzkim” stole. O poczęstunek zadbali rodzice, którzy przygotowali przepyszne ciasta oraz firma PANACEUM-OMEGA.
Bal był bardzo udany, panowała wspaniała, rodzinna atmosfera. Uśmiech gościł na twarzach maluchów, ale równie często na obliczach dorosłych, szczególnie podczas konkursów, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Uroczystość mogliśmy zorganizować dzięki wsparciu Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, ogromnego zaangażowania rodziców oraz pracowników firmy PANACEUM-OMEGA.

Bal był okazją do wspaniałej zabawy, miał także walory poznawcze, przede wszystkim zaś była to okazja do podziękowania za to, iż dzięki funduszom europejskim dzieci z terenów wiejskich mają szansę korzystania z wychowania przedszkolnego tak jak ich rówieśnicy z miast.

O innych uroczystościach oraz przedsięwzięciach w ramach ww. projektów więcej na stronach:

www.omegakikol.pl
www.madreskrzaty.omegakikol.pl
www.wdep.polskawies2000.pl

PANACEUM-OMEGA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *