Get Adobe Flash player

Z muzyką i tańcem za pan brat… są przedszkolaki z projektów unijnych

Z muzyką i tańcem za pan brat… są przedszkolaki z projektów unijnych

O tym jak niewiele trzeba, aby sprawić radość dzieciom, mogli się przekonać wszyscy Ci, którzy wzięli udział 18 lutego 2012 roku w balu karnawałowym w gościnnej Szkole Podstawowej w Osówce.

Na uroczystość tłumnie przybyły dzieci ze swoimi rodzicami, rodzeństwem, a nawet dziadkami z wielu miejscowości powiatu lipnowskiego, toruńskiego i golubsko-dobrzyńskiego, gdzie znajdują się placówki powstałe w ramach dwóch projektów unijnych„Edukacja przedszkolna w gminach Bobrowniki, Czernikowo, Wielgie i Zbójno” oraz „Unijne przedszkolaki z gmin Czernikowo, Kikół i Wielgie” prowadzone przez firmę PANACEUM-OMEGA M.J.WYBORSKA w partnerstwie z ww. gminami i dwoma stowarzyszeniami.

Uroczystość karnawałową zaszczycili swoją obecnością także wspaniali goście: Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pan Sławomir Kopyść, Starosta Powiatu Toruńskiego Pan Mirosław Graczyk z małżonką, Wójt Gminy Czernikowo Pan Zdzisław Gawroński oraz dyrektorzy szkół.

W czasie części oficjalnej głos zabrała pomysłodawczyni i realizator projektów Pani Maria Jolanta Wyborska oraz zaproszeni goście, zaprezentowano także w pokazie multimedialnym działania podejmowane w ramach projektów z zakresu edukacji przedszkolnej.

Następnie przyszła pora na wspólną zabawę. Na parkiecie mogliśmy podziwiać wspaniałe stroje dzieci jak i dorosłych, którzy chociaż na moment chcieli ,,obudzić w sobie dziecko”. Wśród bajkowych postaci podziwialiśmy, m.in.: wróżki, królewny, rycerzy, piratów, klaunów, czarownice.

Atrakcją spotkania był konkurs karaoke. Grupy składające się z dzieci, rodziców, nauczycieli wykonywały wylosowaną piosenkę. Mogliśmy podziwiać nie tylko talenty wokalne, ale także układy choreograficzne do poszczególnych piosenek. Obok utworów dziecięcych, śpiewane były piosenki ludowe, a nawet przyboje Maryli Rodowicz czy Urszuli. Poziom poszczególnych uczestników był tak wyrównany, iż wszyscy otrzymali dyplomy, a dzieci słodką niespodziankę.

Tańce i pląsy przerywane były także nauką tańców. Dzieci z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego w Woli w przepięknych strojach, specjalnie na tę okazję przygotowanych przez rodziców, zaprezentowały piękny polski taniec-krakowiak. Po krótkim pokazie do krakowiaka włączyli się chętni uczestnicy balu z Panem Sławomirem Kopyściem na czele.

W czasie trwania zabawy wszyscy mogli przypomnieć sobie jeszcze kankana, zorbę, kaczuszki czy sambę.

Oczywiście zadbano nie tylko o ducha, ale także o ciało. W przerwach między tańcami, występami można było posilić się przy „szwedzkim” stole. O poczęstunek zadbali rodzice, którzy przygotowali wspaniałe ciasta oraz firma PANACEUM-OMEGA.

W czasie całego balu panowała prawdziwie rodzinna atmosfera, bo też całe rodziny wzięły w niej udział. Uśmiech można było zobaczyć nie tylko na twarzach maluszków, ale także dorosłych, którzy bawili się równie wspaniale, co ich pociechy.

Uroczystość mogliśmy zorganizować dzięki wsparciu z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, zaangażowaniu rodziców przedszkolaków oraz pracowników firmy PANACEUM-OMEGA. O innych uroczy stościach, przedsięwzięciach w ramach ww. projektów więcej na stronach:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *