Get Adobe Flash player

Piękny Toruń –

Piękny Toruń – wycieczka w ramach projektu partnerskiego ,,Wszystko dla edukacji przedszkolnej w gminach Czernikowo, Kikół, Wielgie i Zbójno”
 

Jedną z bardziej atrakcyjnych form prowadzenia zajęć wychowawczo-dydaktycznych w przedszkolu są wycieczki. Dzięki nim dzieci bezpośrednio poznają rzeczywistość, obserwują rzeczy, zjawiska. Ta forma edukacyjna służy nie tylko funkcjom poznawczym, ma także wymiar wychowawczy, wzbogaca doznania dzieci, integruje grupę oraz wpływa na ich sposób komunikowania się.

Wycieczka wśród dzieci wywołuje radość, ożywienie. Tego typu emocje mogliśmy obserwować u przedszkolaków z Niepublicznych Punktów Przedszkolnych działających dzięki wsparciu z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, które w dniach 17, 18,19, 20 czerwca 2013 r. brały udział w wycieczce do Torunia.

Najpierw dzieci w kinie Cinema City obejrzały film pt. ,,Krudowie” . To prehistoryczna komedia przygodowa o pierwszej rodzinie na świecie, która wyrusza w podróż, gdy jaskinia, w której bezpiecznie mieszkali, zostaje zniszczona. Maluchy mogły towarzyszyć Krudom podczas ich niesamowitych przygód w nowym świecie pełnym fantastycznych stworów. Poznały: Gaja, Ip, Gruga, Tanka, Uggę, Sandy.

Po filmie uczestnicy wycieczki udali się na spacer po pięknym Toruniu. Maluchy miały okazję zobaczyć pomnik wielkiego astronoma Kopernika czy też pomnik Flisaka. Chętnie fotografowały się obok tych toruńskich atrakcji.

Po wyczerpującym spacerze przedszkolaki z opiekunami udały się do Daglezjowego Dworu, gdzie wśród leśnej przyrody, w cieniu pięknych drzew zjadły wspólny posiłek. Po obiadku dzieci i dorośli mogli odetchnąć na łonie przyrody. Oczywiście przedszkolaki szybko zregenerowały się i znalazły siły, aby skorzystać z atrakcji typu: trampolina czy zjeżdżalnia. Miały także możliwość obserwowania przyrody, pięknej flory i fauny.

Efekty wycieczki są większe niż zajęcia odbywające się w przedszkolu. Dostarczają wszechstronne wiedzy, wzbogacają doświadczenia dzieci, niosą także walory wychowawcze, dlatego warto organizować tego typu wyjazdy, które sprawiają, iż uśmiech gości na twarzach dzieci.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *